Varázshegy conventus és környéke


Varázshegy conventus

 A conventus a Varázshegy barlangjaiban található. A hegy mind alakjában, mind anyagában kissé elüt a környék más hegyeitől. Eredetéről több különböző mese forog közszájon a környékben. Az egyik szerint két táltos vívott egymás ellen csatát. Sorban különböző állatok képét vették magukra a küzdelem alatt, míg végül az egyik a másik fölé kerekedett, mire a másik hirtelen óriási sziklává változott, hogy megmeneküljön. Egy más történet szerint egy gonosz óriás élt azon a helyen, de mikor Szent Gellért erre járt, és az óriás neki akart támadni, az Úr megelégelve a sok gonosztettét, és agyonsújtotta az óriást egy hatalmas sziklával.
 A hegyben igen kiterjedt és szövevényes barlangrendszer található, ennek egy felszínhez közeli részét tették lakhatóvá a mágusok. A belső elrendezés így részben a természetes barlanghoz alkalmazkodik, de a szobák és a folyósok egy rendes ház mintájára vannak átalakítva. Az alakítás részben mágiával részben a hegyben lakó manók segítségével történt.
 A barlang bejáratánál egy töltésre épült faház áll, ami egyrészt a conventus őreinek szolgál szállásul, és elrejti a bejáratot is az arra járók elől. A házon belül a barlang bejárata falappal és szőttessel le van takarva, és vész esetén belülről egy nagy szikla parancsszóra eltorlaszolja a nyílást.
 Egy rövid folyosó végén kezdődnek a lakó részek. Központban egy nagyobb terem van tárgyalónak kialakítva. Itt egy nagy asztal áll székekkel. Innen többfelé induló folyosókról nyílnak a mágusok szállásai és laboratóriumai. Összesen 8 mágus számára van hely. Ezen kívül külön helységben van a könyvtár és a vis raktár, valamint egy barlangi pataknál van lehetőség mosdásra. Utak vezetnek tovább a torony pincéjébe, egy titkos kijárathoz a hegy oldalán, és a hegy mélyebb járataiba. A többi felső járat el van torlaszolva.
 A conventusban a világításról és a fűtésről egy-egy varázstárgy gondoskodik, ami állandó fényben és melegben tartja az egész lakórészt. A világítást adó tárgyat éjjelre lezárják, így akkor gyertyákkal kell világítani. A szellőzés a barlang kisebb hasadékain keresztül történik.
 A barlangokban 3-as, a hegy oldalában 2-es, a környéken 1-es erősségű mágia aura van.

A conventus alaprajza.

A torony

 A hegy tetején egy lakótorony áll, más kisebb épületek társaságában, egy fapalánkkal körbevéve. A tornyot 1205 elején emelték varázslattal, a többi épület és a palánk az ezt követő években épült. Korábban egy udvarház állt az úttól nem messze, de az 1204. évi támadás után úgy döntöttek a mágusok, hogy a hegyre költöztetik át az embereket.
 A toronyban az első emeleten közvetlenül a bejárat után van a nagyterem. A fölötte lévő három szinten lakóhelységek találhatók, ahol a fontosabb személyek és Balthasar lakik. A földszinten és a pincében raktárak vannak, valamint egy börtön és titkos lejárat a mágusok barlangjába. Külön épületekben van a konyha, az istálló, és egy kis kovácsműhely.
 A conventushoz három falu tartozik. Az ezekből befolyó természetbeni adó, elégséges a conventus fenntartására, de különlegesebb kiadásra nem nagyon telik belőle.
 Ritkán kérnek szállást az erre járók, mert az út, ami mellet az udvarház található, nem túl forgalmas, és az utazók dél felé inkább Veszprémben, észak felé pedig inkább a bakonybéli vagy zirci kolostorban szállnak meg.

Hárságy és Gyertyánkút (ma Hárskút)

 A conventus két faluja közel az udvarházhoz. Az itt lakók elsősorban pásztorkodásból élnek (különlegesek a helyi birkák, akiket Bátor tenyésztett ki egy tündérföldről hozott példányból), de nagyobb jövedelem származik a fakitermelésből is. Ezt némi növénytermesztéssel, vadászattal és gyűjtögetéssel egészítik ki. A falu házai leginkább félig a földbe vájt egyszobás épületek, de nyáron régi szokás szerint inkább a felállított sátrakban laknak az emberek.
András - A falu vezetője, aki különösen jól vágó eszével vívta ki a többiek elismerését.

A mai Hárskút.

Lókút

 A conventus három faluja közül a legmódosabb. A házak tágasabbak és gazdagabbak mint a másik kettőben. Alacsonyabban fekszik a többinél, és ezért inkább foglalkoznak növénytermesztéssel is, de itt is az állattenyésztés a legfontosabb.
 Itt játszódott a The Ghoul of Saint Lazare modul és a Festival of the Damned modul. (A történetre való utalásokat inkább kihagytam, hátha mások is játszani akarnak benne. Szerintem megéri. Nagyon jó modulok.)
Róbert - A falu öreg és szenilis vezetője.
Dénes - Az új pap.
Mátyás - Dénes fiatal növendéke.
Mártika - Egy cserfes, kíváncsi kislány.
Miklós - A falu füvesembere
Apor - Ő szokott szállást adni az erre utazóknak.

A mai Lókút.

Cseszneki vár

 Egy nagyobb földbirtok központja északra. A Cseszneki család tulajdonában lévő vár szinte egyedülálló módon kőből épült. A család német származású, és egy generációval ezelőtt települt Magyarországra. Most Cseszneki Teodor a vár ura, aki bátyjától Siegmundtól vette át az irányítást, miután az 1204-ben a Varázshegy elleni sikertelen támadás során elhalálozott.

A mai Csesznek.
A cseszneki vár.

Veszprém

 A legnagyobb város a Bakonytól délre. A királynők városa és püspöki székhely. A várban lévő királyi és püspöki épületektől eltekintve, meglehetősen egyszerű, egy vagy két szintes házakból áll. Néhány latinus vagy zsidó kereskedő, magyar kézműves és módosabb földműves lakja.
Joseph - A várőrség kapitánya.
Karl - Az egyik leggazdagabb és legbefolyásosabb kereskedő.
Rafael - Az egyik talján kereskedő fia, aki nagy örömét leli a város ügyeinek manipulálásában.
Magdaléna - A város legfelkapottabb és legműveltebb kurtizánja. Állítólag még a püspök is igénybe veszi néha a szolgálatait.
László a rőt - A város írnoka, aki titokban alkímiával foglalkozik.
Péter takács - A takácsok vezetője. A mágusok titkos megbízottja.
János takács - Péter riválisa, aki egyelőre alul maradt.

A mai Veszprém.
A veszprémi vár.

Bakonybéli bencés kolostor

 A Bakony hegyei között, csodálatos környezetbe épült kolostor. Több falu tartozik hozzá a környéken.
Márkus - A kolostor gyenge kezű és öreg apátja.
Péter testvér - Egy igen elszánt barát, aki apát akar lenni, hogy szigorúbban betartassa az utóbbi időben egyre lazábban kezelt regulát.
Lázár testvér - Péter mellett ő a másik jelölt az apáti posztra, aki kevésbé szigorúan viszonyul a szerzetesi élethez. Jó viszonyban van a mágusokkal.

A mai Bakonybél.

A bakonyi zsiványok

 Egy elég jól szervezett zsiványbanda garázdálkodik az utóbbi években a Bakonyban. Vezetőjük Laczika igen ravasz és jó vezető. Rajtaütéseik mindig előre megtervezettek és pontosan kivitelezettek. Ritkán vallanak kudarcot.
 Már történtek kísérletek a felszámolásukra, de eddig még nem sikerült megtalálni őket. Nincs vagy nem ismert az állandó táboruk, folytonosan mozgásban vannak. Ha forrósodik a talaj a lábuk alatt, más vidékre helyezik át tevékenységüket.
 Inkább a gazdagabb fogásokat részesítik előnyben, még akkor is ha nagyobb ellenállást kell leküzdeni. Egy esetben Jonatánt a vörössapkást és kereskedőt is kifosztották, de végül az áru nagy részét visszaadták a Varázshegy mágusainak, mert tartottak a bosszútól.
Az utóbbi években nem hallattak magukról a zsiványok. Állítólag a vezér felhagyott a zsiványsággal, a maradék pedig vagy szétszélledt, vagy hóhér kézre jutott.






1210. tavaszi állapot



Vissza